Rekrutacja - regulamin

• Rekrutacja do Polskiej Szkoły im. Fryderyka Chopina w Southampton jest dwuetapowa i obejmuje:
    wysłanie formularza zgłoszeniowego (https://polskaszkola-southampton.org.uk/rekrutacja)
    przystąpienie do testu kompetencji językowych.
    – Obowiązuje angielski system przyjęć – minimalny wiek zgłaszanego ucznia to 5 lat (kończone w danym roku szkolnym, między wrześniem a sierpniem).

Daty do kalendarza

31 maja - zakończenie przymowania zgłoszeń

Zgłoszenia wysłane po tym terminie, będą automatycznie przenoszone na kolejny rok (np. zgłoszenie wysłane 31 maja 2023 – przyjęcie we wrześniu 2023. Zgłoszenie wysłane 01 czerwca 2023 – przyjęcie we wrześniu 2024)

2. i 3. sobota czerwca - obowiązkowe testy kompetencji językowych

Szczegóły dotyczące testów zostaną przekazane kandydatom w mailu wysłanym po 31 maja. Nieuzasadniona nieobecność na teście skutkuje skreśleniem z listy kandydatów.

1 lipca - ogłoszenie wyników

Każdy kandydat otrzyma maila z informacją o przyjęciu lub miejscu na ewentualnej liście rezerwowej.

wrzesień - drugi nabór

Obejmuje kandydatów z list rezerwowych oraz tych, którzy z uzasadnionych przyczyn i po uprzednim powiadomieniu rekrutera nie stawili się na czerwcowych testach.

Zasady przyjęć

• o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
  • wynik testu nie wpływa na wynik rekrutacji. Pozwala jedynie określić poziom językowy dziecka i przypisać je do odpowiedniej klasy
  • rodzeństwo naszych obecnych uczniów ma pierwszeństwo przyjęcia, pod warunkiem spełnienia wszystkich innych kryteriów rekrutacyjnych (wysłanie zgłoszenia w terminie oraz przystąpienie do testu)
  • przyjęcia w trakcie roku szkolnego możliwe są tylko i wyłącznie w dwóch przypadkach:
    • przeniesienie z innej szkoły polonijnej
    • przeniesienie ze szkoły w Polsce

Pytania, wątpliwości

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z rekruterem, zastępcą dyrektora szkoły, Martą Edwards (rekrutacja@polskaszkola-southampton.org.uk).