Nasz patron - Fryderyk Chopin

Urodził się 1 marca 1810 w Żelazowej Woli, zmarł 17 października 1849 w Paryżu. Najwybitniejszy polski kompozytor, a także wybitny pianista, czołowy przedstawiciel muzyki okresu romantyzmu. Nazywany jest poetą fortepianu. U źródeł jego twórczości leżała wielka wrażliwość oraz umiejętność czerpania wzorców wprost z polskiej muzyki ludowej.

Dofinansowanie w 2023 i 2024 r.

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu „Wspieranie Edukacji Polonijnej i Polskiej Poza Granicami Polski 2023”.

Nazwa przedsięwzięcia:  Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w okręgu konsularnym Konsula RP w Londynie (III)

Kwota dotacji:
w 2023 r.: 71 928,00 PLN
w 2024 r.: 72 828,30 PLN
Całkowita wartość przedsięwzięcia:  936 632,00 PLN

Przedsięwzięcie  „Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w okręgu konsularnym Konsula RP w Londynie (III)” polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.

Raport finansowy za 2022 rok

Przejrzystość finansowa w naszej szkole jest bardzo istotna, dlatego tradycyjnie przedstawiamy raport finansowy.
Z dokumentem za rok 2022 mozna zapoznać się TUTAJ.

Otrzymaliśmy wsparcie

18.08.2022

Otrzymaliśmy dotację ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022Nazwa zadania publicznego: Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w Anglii w regionach South East, East Midlands, East i South West

Kwota dotacji: 45 000,00 PLN

Całkowita wartość zadania publicznego: 486 600,45 PLN

Zadanie publiczne Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w Anglii w regionach South East, East Midlands, East i South West polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowania kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.